Kayıt ol  |  Giriş
NotOku'yu +1'le

Kullanım Şartları


1. NotOku.com, http://notoku.com adresinde tüm öğrenenlerin hizmetine sunulmuştur. Burada yüksek öğrenim düzeyinde dersler sunmayı amaçlıyoruz.

2. Siteden faydalanmak için içeriği oluşturan materyallerin kullanım koşullarını kabul etmeniz gerekmektedir.

3. NotOku.com’dan yararlanabilmek ve dersleri takip edebilmek için kayıt olmanıza gerek yoktur. Ancak e-posta adresinizle abone olarak yeni yazılan yazılardan haberdar olabilirsiniz.

4. Sitede yer alan derslerden hiçbir ücret ödemeden ve kayıt olmadan yararlanabilirsiniz.

5. Ticari amaçlı kullanmamak koşuluyla dünyanın her yerinden bu derslere ücretsiz ulaşmak mümkündür. NotOku.com’da yer alan içerikten Creative Commons lisans kuralları çerçevesinde yararlanabilirsiniz.

6. NotOku.com’da yer alan dersleri kullanırken Creative Commons lisans koşulları gereğince; öğrenciler derslerine çalışırken NotOku.com’dan doğrudan yararlanabilirler, öğretim elemanları ders verirken NotOku.com’daki dersleri sınıflarında öğrencilerine gösterebilir ya da kaynak göstererek öğrencilerinin yararlanmalarını sağlayabilirler, öğrenci ve öğretim elemanları dışındaki bireyler de ilgi duydukları konulardaki dersleri kendi kendine öğrenme yöntemiyle çalışabilirler.

7. Yararlandığınız dersin “Ders Künyesi” bölümünde yer alan ders kitabının ISBN kodunu ve yararlandığınız hizmetini (e-Kitap, e-Sesli Kitap) belirtmek suretiyle atıf yapmanız gerekmektedir. NotOku.com’da yer alan içeriğin ticari amaçlı kullanım ve dağıtımı yasaktır. Her türlü kullanım sürecinde bu lisans koşullarını açıkça belirtmeniz gerekmektedir.

8. NotOku.com’da yer alan kaynaklara birçok kullanıcı aynı anda erişerek kullanmaktadır.

9. İçerikler ya da bu site yoluyla erişilebilen bilgiler düzenli olarak değiştirilebilir. Bu sitede herhangi bir zamanda uyarı yapılmadan güncelleme yapılabilir.

10. NotOku.com’da yer alan ders içeriklerinden diğer web sitelerine yapılan atıflarda; atıf yapılan sitelere ilişkin hiçbir sorumluluk ya da bağlayıcılık NotOku.com’a ait değildir.

11. NotOku.com’dan sağlıklı şekilde yararlanabilmek için aşağıdaki programların bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.

– Internet Explorer 7 veya üstü / Firefox 3 veya üstü
– Adobe Flash Player 9
– Windows Media Player (sürüm 9.0)

Ayrıca kullandığınız internet tarayıcı JavaScript’lere izin vermiş olmalıdır.