Kayıt ol  |  Giriş
NotOku'yu +1'le
Tanıtım      İçeriğim Burada Yayınlansın!      23 Şubat 2016 Ara     

www.konusarakogren.com ile İngilizce Renkler ve Anlamlarını Öğrenmenin Tam Zamanı

İlkokuldan başlayan hayat mücadelesi bazı insanların başarılı olmasını gösterirken bazıların yarı yolda kalmasını sağlamaktadır. Çalışma hissi olmayan kişiler öğrenmek için çaba göstermeyip dersle alakaları bulunmamaktadır. Bunların yanı sıra başarılı olup İngilizce eğitimi bile almak isteyen kişilerde vardır. Bazıları öğrenimlerini http://www.konusarakogren.com adresten alıp eğitimlerini tamamlamaya çalışmışlardır. Kendini hiç yormadan öğrenmek isteyen kişiler ise İngilizce kurslarına yönelmişleridir. İngilizce kursları ücretli olduğu için pek tercihler arasında yer almasa da genelde internet üzerinden dersler takip edilmektedir.

İngilizce diyaloglar ve Türkçeleri

Öğrenmenin aşamalı yolları bulunduğundan farklı yöntemlere başvuran kişiler mevcuttur. Sıfırdan başlayan kişiler öncelikle kendilerini tanıtmayı, sayıları ve İngilizce renkler ve anlamları öğrenimiyle başlamaktadırlar. Renkleri ezberlemek kolay olduğu için renklerde ilk öğrenme aşamasına konulmuştur. Red- Kırmızı, yellow-sarı, black-siyah, white- beyaz, blue- mavi, gren- yeşil, Pink- pembe, purple- mor, orange- turuncu, Brown- kahverengi, grey- gri şeklindedir. Başarmak içim aziminiz ve hırsınız olması gerekir. Aklında ben başaracağım ben başarırım diyen kişiler her zaman bir adım önde olup öğrenmeleri daha kolay haldedir. Okullardaki İngilizce derslerini yetersiz olduğunu düşünen kişiler kendilerini özel derslere, kurslara veya kendi imkânlarıyla öğrenme aşamasına sokmaktadırlar. Dünya genelinde İngilizcenin ana dil olduğu çok ülke bulunmaktadır. Yurtdışı seyahatlerinde gidilen ülkede zorluklar çekilmemesi adına öğrenilmesi gerekilmelidir. Bulunduğumuz ülkeden başka bir ülkeye seyahat ettiğimiz zaman işletme yerlerinin tabelalarında hep yabancı isimlerin olduğu görülmektedir. İngilizce kelimelerin modern olarak göze hitap ettiğini düşünen işletmeler yabancı isimleri ön planda bulundururlar.

Hiç beklenmedik anda beklenmedik bir yerde karşımıza çıkan İngilizceyi bilmediğimiz için zorluklar çekeriz. Öğrenmenin yaşı olmadığı için bunu herkes kabullenip öğrenmek için derhal başlanmalıdırlar. Haberler içerisinde bilmediği konuları not ederek anlamlarına bakmışlar ve o kelimenin Türkçe anlamını öğrenmişlerdir. Farklı yöntemler arasında İngilizce şarkılarda yer almaktadır. Cep telefonuna veya mp3 çalara yabancı hoşunuzu giden şarkıları indirerek günlük hayatta adım attığınız yerde dinleyebilirsiniz. Zekâ işi gerektiren bulmacalar gördüğünüz bir kelimeyi aklınıza yer etmesini sağlamaktadır. Bunların yanı sıra İngilizce gazeteleri takip edebilir yeni karşılaştığınız kelimelerin altını çizip anlamına bakabilirsiniz. Üniversitede bilgisayar bölümü okuyan öğrenciler program yazdıkları için programın dili İngilizce olduğundan çok zorluklar çekerler. Öğreniminin kolay ve anlaşılır olması erken zamanda öğrenilmesini sağlamaktadır. İngilizce konusunda millet olarak çok zorluklar çekmekteyiz. Adım attığımız her yerde karşılaşabilir ve zorluklar çekebiliriz. Küçük yaşta öğrenilen bilgiler daha kalıcı olduğu ve beyinde yer ettiği için öğrenilmesi daha kolay haline dönmüş hem de zaman kaybını önlemiştir. Teknolojinin ilerlemesi birçok özelliği de hayatımıza sokmuştur. Cep telefonları, tabletler veya laptoplar üzerinden öğrenmeye başlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra telefonunuza dersle alakalı videoları indirerek boş zamanlarınızda takip edebilirsiniz. Anlamını yeni öğrendiğimiz kelimeyi göze görülür yere not edilip bakılması gerekmektedir.